
-
🎨 Color + Material: Aurora Silver + Aluminum Alloy / Polar Black + Aluminum Alloy + ABS Plastic
-
📱 Screen: 3.5-inch IPS fully laminated display, resolution 720×720
-
⚡ CPU: Unisoc Tiger T618 64-bit octa-core 2×[email protected] + 6×[email protected]
-
🎮 GPU: Mali G52@850Mhz
-
💾 Memory & Storage: 3GB + 32GB eMCP
-
📡 WiFi / Bluetooth: WiFi 5, Bluetooth 5.0
-
🔊 Speaker: High-fidelity stereo speakers
-
🌍 Language: Multi-language support
-
🤖 System: Android 12
-
🔋 Battery: Li-polymer 2000 mAh, up to 5 hours of gameplay
-
💳 TF Card: Support TF card expansion up to 2TB
-
🎯 Games:
-
✅ Supports third-party software RixelHK (Game Downloader)
-
✅ Compatible with: Android games, PS2, WII, NGC, 3DS, PSP, DC, SS, PS1, NDS, N64, CPS1, CPS2, CPS3, FBA, NEOGEO, GBA, GBC, GB, SFC, FC, MD, SMS, GG, MSX, PCE, WSC, N-Gage and various other game formats
-
✅ Download and play games in all supported formats
-
🤖 AI Features: One-click game guide retrieval, real-time translation, intelligent dialogue, text-to-image generation, image processing, and more!
-
⭐ Other Functions: Built-in six-axis gyroscope sensor, FOTA wireless upgrades, USB-C DAC to 3.5mm headphone jack, online multiplayer, streaming, wireless screen projection, vibration motor, customizable energy
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | Anbernic |
| Supporting Language | Traditional Chinese Style |
| Category | Handheld Game Players |
| Games included | 128G/256G |
| High-concerned chemical | None |
| Display Size | 3.5" |
| Origin | Mainland China |
| Screen Resolution | 720*720 |
| Games Type | Retro Game |
| Battery Included | Yes |
| Hall Effect | No |
| Battery Capacity[mAh] | 2000 |
| External Controller Interface | Type-C |
| Data Storage Capacity | 3GB +32GB eMCP |
| Package | Yes |
| Bluetooth-compatible | Yes |
| Operating System | Android |
| Screen Type | IPS |
| Input/Output | USB |
| Material | ABS |
| Certification | weee |
| Color Display | Yes |
| Recommended age | Over 5 years old |
| Touch Screen | Yes |
| Charging Interface Type | Type-C |
| Communication | Bluetooth |
| RGB lighting joysticks | No |
| WIFI | Yes |






























































Reviews
There are no reviews yet.