










Home » Shop » Acinaci 2.4GHz Wireless Gaming Headset for PS5, PS4 Gamers, PC, Nintendo Switch, Bluetooth Gaming Headphones and microphone
Acinaci 2.4GHz Wireless Gaming Headset for PS5, PS4 Gamers, PC, Nintendo Switch, Bluetooth Gaming Headphones and microphone
Previous product
ThundeaL 4K Full HD Projector FHD TD80W Android WiFi 3D Home Theater TD80 Portable Beam Mini Projector Meeting 3D Video PK HY320
$179.70 – $514.12Price range: $179.70 through $514.12
Next product
Acincai BL500 Wireless Gaming Headset with Mic for PS5,PS4,PC,Bluetooth Gaming Headphones and microphone
$82.46 – $83.64Price range: $82.46 through $83.64
$74.76 – $81.18Price range: $74.76 through $81.18
In Stock
SKU: 1005007923186238
Category: Uncategorized
Additional information
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 in |
| Brand Name | Acinaci |
| Style | Wired in-ear headphones |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Origin | Mainland China |
| Material | Plastic |
| High-concerned chemical | None |
| Communication | Wireless+Wired |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Certification | RoHS |
| Number Of Drivers | 2 |
| Plug Type | Line Type |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Headphone Pads Material | Memory Foam |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Sound Isolating | Yes |
| Waterproof | No |
| Voice assistant built-in | No |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Package List | Detachable Audio Cable |
| Control Button | No |
| Driver Diameter | 50 |
| Is wireless | Yes |
| Weight[g] | 450 |
| Connectors | USB |
| Charging Method | cable |
| Support Memory Card | No |
| Support APP | No |
| Battery Capacity[mAh] | 1000 |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| With Microphone | Yes |
| Features | Active Noice Cancelling |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Reviews (0)
Be the first to review “Acinaci 2.4GHz Wireless Gaming Headset for PS5, PS4 Gamers, PC, Nintendo Switch, Bluetooth Gaming Headphones and microphone” Cancel reply
Related products
2026 New S4 Ultra SmartWatch Men IP68 Waterproof AMOLED Outdoor Sports GPS Compass Heart Rate Waterproof NFC BT Call Watch
Rated 0 out of 5
(0)
$121.66 – $136.66Price range: $121.66 through $136.66
Original box
BlackBlack LeatherBlack Mesh BeltBlack Mesh Belt 2ABlack SteelBlack Steel 2ABlack Steel BBlack Steel B 2ABrown LeatherOrangeSilve Steel 2ASilve Steel B 2ASilverSilver Mesh BeltSilver Mesh Belt 2ASilver SteelSilver Steel BStarlight Leather
Clear
5G/4G Full Network Smart Watch AMOLED 2.4 Screen 900W Video Call 32GB+256GB RAM Google Play WIFI GPS Sim Card Smartwatch 2100mAh
Rated 0 out of 5
(0)
DITONG X3Plus HD projector Native 1080P support 4K WIFI6 BT5.4 Android mini Portable projector led home theater video projector
Rated 0 out of 5
(0)
2025 Smart Watch For Men Women 2.01″ Full Touch Screen Heart Rate Tracker Bluetooth Call Waterproof Sport Smartwatch Android IOS
Rated 0 out of 5
(0)
RGB Luminous Cat Ears Wireless Bluetooth Headphones With Microphone Headset Gamer Girl Call Noise Reduction Hifi Sale Handfree
Rated 0 out of 5
(0)
Lenovo LE208 TWS Bluetooth 6.0 Wireless Leather Earphones Stereo ENC Noise Cancelling Headphone 38ms Low Latency Gaming Headset
Rated 0 out of 5
(0)
LIGE 2026 New Smartwatch Men For Android iOS Phone 1.38″ HD Bluetooth Call Heart Rate Monitor Waterproof Sport Smart Watch Women
Rated 0 out of 5
(0)
Original 1.83” Smart Watch Fitness Clock Heart Monitor Sport Smartwatch Wireless Call Digital Wrist Watches for Men Women 2025
Rated 0 out of 5
(0)
Acincai BL500 Wireless Gaming Headset with Mic for PS5,PS4,PC,Bluetooth Gaming Headphones and microphone
Rated 0 out of 5
(0)
5G/4G Full Network Smart Watch 2.40 inch AMOLED Screen 16GB+256GB RAM Watch HD Camera GPS WIFI Google APPS Android 10 Smartwatch
Rated 0 out of 5
(0)
2026 2026 for IOS Military Smart Watch 1.81″HD screen BT Call Men Waterproof Outdoor Sports Fitness Tracker Health Monitor
Rated 0 out of 5
(0)
Picun G2 2.4G Wireless Gaming Headset Bluetooth Headphones 5ms Low Latency 7.1 Surround ENC Mic For PC PS4 PS5 Phone Switch
Rated 0 out of 5
(0)
Baseus GH02 Gaming Wireless Headphone with Mic Over-Ear Headphones Bluetooth 5.3 40mm Driver 2.4G/Wireless/Cable RGB Headsets
Rated 0 out of 5
(0)
5G/4G/3G Full Network Smart Watch 720*720 AMOLED Screen Video Call 16GB+256GB RAM 2100mAh Google WIFI GPS Recording Smartwatch
Rated 0 out of 5
(0)
Recently Viewed
FUNKIDDY R40XX Pro Max Retro Games Console 4.2 inch IPS Screen 4000mAh Portable Handheld Console Built-in Wi-Fi kid Game Console
Rated 0 out of 5
(0)























































Reviews
There are no reviews yet.