












$70.36 $72.18
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 in |
| Brand Name | Jeecoo |
| Style | Wired in-ear headphones |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Origin | Mainland China |
| Material | ABS |
| High-concerned chemical | None |
| Communication | Wired |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Number Of Drivers | 2 |
| Plug Type | Line Type |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Headphone Pads Material | Memory Foam |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Sound Isolating | Yes |
| Waterproof | No |
| Voice assistant built-in | No |
| Wireless Type | None |
| Height[mm] | 15 |
| Control Button | Yes |
| Width[mm] | 10 |
| Depth[mm] | 15 |
| Is wireless | No |
| Weight[g] | 419 |
| NFC Technology | No |
| Connectors | 3.5 MM |
| Support Memory Card | No |
| Support APP | No |
| With Microphone | Yes |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Get access to your Orders, Wishlist and Recommendations.
Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy.
Shopping cart is empty!
Select at least 2 products
to compare










Reviews
There are no reviews yet.