Product List
Headphone*1
Charging cable*1
Audio cable*1
Use manual*1





















Price range: $38.94 through $39.80
Product List
Headphone*1
Charging cable*1
Audio cable*1
Use manual*1















| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | EOENKK |
| Style | Wireless headphone & headset |
| Vocalism Principle | Hybrid Technology |
| Origin | Mainland China |
| Material | Plastic |
| High-concerned chemical | None |
| Communication | Wireless+Wired |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Certification | RoHS |
| Plug Type | Line Type |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Headphone Pads Material | Memory Foam |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Sound Isolating | Yes |
| Frequency Response Range | 20 – 20000 |
| Voice assistant built-in | Yes |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Package List | Detachable Audio Cable |
| Control Button | Yes |
| Driver Diameter | 40 |
| Is wireless | Yes |
| Weight[g] | 320 |
| Connectors | 3.5 MM |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Battery life up to[hours] | 8 |
| Charging Method | cable |
| Support Memory Card | Yes |
| Support APP | No |
| Function | For DJ |
| Battery Capacity[mAh] | 400 |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| With Microphone | Yes |
| Features | Google Assistant Support |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Get access to your Orders, Wishlist and Recommendations.
Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy.
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.