










Home » Shop » Acinaci 2.4GHz Wireless Gaming Headset for PS5, PS4 Gamers, PC, Nintendo Switch, Bluetooth Gaming Headphones and microphone
Acinaci 2.4GHz Wireless Gaming Headset for PS5, PS4 Gamers, PC, Nintendo Switch, Bluetooth Gaming Headphones and microphone
Previous product
ThundeaL 4K Full HD Projector FHD TD80W Android WiFi 3D Home Theater TD80 Portable Beam Mini Projector Meeting 3D Video PK HY320
$179.70 – $514.12Price range: $179.70 through $514.12
Next product
Acincai BL500 Wireless Gaming Headset with Mic for PS5,PS4,PC,Bluetooth Gaming Headphones and microphone
$82.46 – $83.64Price range: $82.46 through $83.64
$74.76 – $81.18Price range: $74.76 through $81.18
In Stock
SKU: 1005007923186238
Category: Uncategorized
Additional information
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 in |
| Brand Name | Acinaci |
| Style | Wired in-ear headphones |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Origin | Mainland China |
| Material | Plastic |
| High-concerned chemical | None |
| Communication | Wireless+Wired |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Certification | RoHS |
| Number Of Drivers | 2 |
| Plug Type | Line Type |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Headphone Pads Material | Memory Foam |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Sound Isolating | Yes |
| Waterproof | No |
| Voice assistant built-in | No |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Package List | Detachable Audio Cable |
| Control Button | No |
| Driver Diameter | 50 |
| Is wireless | Yes |
| Weight[g] | 450 |
| Connectors | USB |
| Charging Method | cable |
| Support Memory Card | No |
| Support APP | No |
| Battery Capacity[mAh] | 1000 |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| With Microphone | Yes |
| Features | Active Noice Cancelling |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Reviews (0)
Be the first to review “Acinaci 2.4GHz Wireless Gaming Headset for PS5, PS4 Gamers, PC, Nintendo Switch, Bluetooth Gaming Headphones and microphone” Cancel reply
Related products
Original 1.83” Smart Watch Fitness Clock Heart Monitor Sport Smartwatch Wireless Call Digital Wrist Watches for Men Women 2025
Rated 0 out of 5
(0)
Acincai BL500 Wireless Gaming Headset with Mic for PS5,PS4,PC,Bluetooth Gaming Headphones and microphone
Rated 0 out of 5
(0)
Oneodio E900 WT Tri-Mode Wireless Gaming Headset with RGB Lighting
Rated 0 out of 5
(0)
5G/4G/3G Full Network Smart Watch 720*720 AMOLED Screen Video Call 16GB+256GB RAM 2100mAh Google WIFI GPS Recording Smartwatch
Rated 0 out of 5
(0)
Picun G2 Wireless Gaming Headset with 2.4GHz Low Latency and 7.1 Surround Sound
Rated 0 out of 5
(0)
Magcubic HY300 Pro + Projector 8K 720P With 5W Speaker Android 14 8000 Lumens WiFi 6 BT5.4 Outdoor Video Home Theater Projector
Rated 0 out of 5
(0)
Original Lenovo LP75 TWS Bluetooth V5.3 Headphones Wireless LED Digital Display Earphones Noise Reduction Waterproof Headset New
Rated 0 out of 5
(0)
$63.98 – $174.08Price range: $63.98 through $174.08
AI BlackAI WhiteBl1 Wh1 Bag 1 Pen 1Black 1 White 2Black 2 Bag 2Black 2 White 1Black 3Black 5Black Cleaning PenBlack1 White1 Bag 2Black1 White1 Pen 2LP75 BlackLP75 Black 2LP75 Black BagLP75 Black CableLP75 Black WhiteLP75 WhiteLP75 White 2LP75 White BagLP75 White CableWhite 2 Bag 2White 3White 5White Cleaning Pen
Clear
2025 Smart Watch For Men Women 2.01″ Full Touch Screen Heart Rate Tracker Bluetooth Call Waterproof Sport Smartwatch Android IOS
Rated 0 out of 5
(0)
ThundeaL 4K Full HD Projector FHD TD80W Android WiFi 3D Home Theater TD80 Portable Beam Mini Projector Meeting 3D Video PK HY320
Rated 0 out of 5
(0)
RGB Luminous Cat Ear Wireless Bluetooth Headphones with Microphone
Rated 0 out of 5
(0)
5G/4G Full Network Smart Watch AMOLED 2.4 Screen 900W Video Call 32GB+256GB RAM Google Play WIFI GPS Sim Card Smartwatch 2100mAh
Rated 0 out of 5
(0)
Recently Viewed
FUNKIDDY R40XX Pro Max Retro Gaming Console with 4.2″ IPS Screen and Built-in Wi-Fi
Rated 0 out of 5
(0)
ANBERNIC RG Rotate Android Handheld Game Console 3.5″ IPS Display Retro Gaming Emulator with WiFi
Rated 0 out of 5
(0)


























































Reviews
There are no reviews yet.