













$111.66
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 in |
| Brand Name | UYUXIO |
| Style | Ows ear hook headphones |
| Vocalism Principle | Balanced Armature |
| Origin | Mainland China |
| Material | Silica Gel |
| High-concerned chemical | None |
| Communication | Wired |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Certification | CB |
| Number Of Drivers | 2 |
| Plug Type | L Bending |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Headphone Pads Material | Memory Foam |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Sound Isolating | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Frequency Response Range | 20 – 2000 |
| Voice assistant built-in | Yes |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Package List | Charging case |
| Control Button | Yes |
| Weight[g] | 114 |
| Connectors | Type c |
| Battery life up to[hours] | 60 |
| Charging Method | WireLess |
| Support Memory Card | No |
| Support APP | Yes |
| With Microphone | Yes |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Get access to your Orders, Wishlist and Recommendations.
Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy.
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.