




























5G/4G/3G Full Network Smart Watch 720*720 AMOLED Screen Video Call 16GB+256GB RAM 2100mAh Google WIFI GPS Recording Smartwatch
Price range: $227.56 through $287.24
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 in |
| Brand Name | BAOAIQI |
| Category | Smart Watches |
| System | iOS |
| Function | Calculators |
| Battery Life | 3 |
| SIM Card Available | Yes |
| Type | On Wrist |
| Voice assistant built-in | Yes |
| Language | Greek |
| High-concerned chemical | None |
| Display Size | 2.4 HD Screen |
| Network Mode | 4G |
| Metrics measured | Blood Pressure Monitor |
| RAM | 4GB |
| Screen Shape | SQUARE |
| Battery Capacity(mAh) | >450mAh |
| Resolution | 720*720 AMOLED |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| GPS | Yes |
| Screen Material | AMOLED |
| Multiple Dials | Yes |
| Application Age Group | Adult |
| Mechanism | Yes |
| Origin | Mainland China |
| Compatibility | All Compatible |
| ROM | 16 GB |
| Rear Camera | 8MP |
| Activity Tracked | Activity Tracker |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| CPU Model | 5G/4G Smartwatch |
| Launch Date | 2025 |
| Dial Window Material Type | Sapphire Crystal |
| Band Material | Silica Gel |
| Touch Screen | Yes |
| Battery Detachable | No |
| Band length[mm] | 280 |
| SIM Card Slot | YES |
| Band Detachable | Yes |
| Band width[mm] | 22 |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Certification | RoHS |
| Style | Fashion |
| Movement Type | Electronic |
| Model | 5G/4G Smartwatch |
| APP Download Available | No |
| Case Material | Precious Metals |
| Accessory Type | Watch band*1+Magnetic Charger*1+Instructions*1 |
| 4G Smartwatch | 5G Smartwatches |
| SIM card Smartwatch | Take a picture |
| For Android | For IOS |
| AMOLED HD screen | Bluetooth BLE5.3 |
| WIFI | Sport GPS |
| Heart Rate | Blood pressure |
| Sedentary reminder | Automatic heart rate |
| Bluetooth call | SMS notification |
| IP68 Waterproof | SOS Distress |
| Iow power consumption | Global version |
| Free shipping | Fast shipping |
| New Smartwatch | Original Smartwatch |
| WIFI Smartwatch | Compass Smartwatch |
| Video call | 4G Call |
| SIM Call | 5G Call |
| Google map | Google play |
| Tik Tok | Bluetooth Music |
| Game Smartwatch | 8GB+128GB RAM 16GB+256GB |
| Battery | 2100mAh |
| Smart Watch | Smart Watch Men |
| smartwatch | smartwatch Men |
| Women Smart Watch | Ladies Smart Watch |
| Smartwatch Women | Bluetooth Smart Watch |
| Watch Ladies | Clock |
| Clock Women | Clock men |
| Smartwatch for women | smartwatch Mens |
| watch for men | watch for women |
| smart watch women | Fitness Watch |
| Bluetooth Assistant | Supports Bluetooth calls |
| App market | free watch face market |
| Face recognition | super power-saving |
| Camera | photo album |
| Music and | video playback |
| One-click cleaning | one-click drainage |
| Tape recorder | calculator |
| Stopwatch | clock |
| Weather | calendar |
| Flashlight | document |






















































Reviews
There are no reviews yet.